راهبند برقی اتوماتیک

راهبند برقی اتوماتیک

راهبند برقی اتوماتیک برای کنترل و مدیریت عبور و مرور وسایل نقلیه خودرویی و ثبت زمان ورود و خروج می‌باشد. راهبند برقی اتوماتیک جابجایی بوم یا بازو توسط موتور الکتریکی به صورت اتوماتیک انجام می شود. ولی راهبند برقی مکانیکی برخلاف راهبند برقی اتوماتیک نیروی مکانیکی است که باعث بالا و پایین شدن بوم می شود.
هر چه قدر که طول بوم راهبند برقی اتوماتیک بلندتر باشد باید موتور و جک راهبند برقی اتوماتیک هم قوی تر باشد. بوم راهبند برقی اتوماتیک معمولا فلزی و یا آهنی می باشد. و بعضی از بوم های راهبند برقی اتوماتیک نیز از جنس پلاستیک فشرده و کائوچو هستند.

ایمنی راهبند برقی

ایمنی راهبند برقی

به وضوح روشن است که راهبند برقی به جهت ایمنی بیشتر استفاده می شود. راهبند برقی با کنترل نمودن دسترسی وسایل نقلیه به محوطه داخلی اماکن، ایمنی منطقه تحت پوشش خود را فراهم می کند. در واقع راهبند برقی به تجهیزاتی گفته می شود که برای ایجاد مانع در مکانهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و بسته به زمان و مکان مورد نظر کاربردهای مختلفی دارند. همچنین راهبند برقی علاوه بر ایمنی جلوه زیبایی نیز به ورودی ساختمان ها و مراکز مختلف می دهد.
حلقه ایمنی قسمتی از قطعات راهبند است که مانند چشم یا فتوسل عمل می کند. عملکرد حلقه ایمنی راهبند برقی به این صورت است که زمین را کنده و این لوپ را در داخل زمین کار میزارند. حلقه ایمنی راهبند برقی زمانی که ماشین روی این حلقه از زمین که حفاری شده قرار می گیرد به راهبند برقی دستور بازو بسته شدن اهرم را می دهد.

انواع راهبند برقی

انواع راهبند برقی

انواع راهبند برقی تجهیزاتی است که همگی در بسیاری از مسیرهای پرتردد، کارخانه ها، دانشگاه ها و … به منظور کنترل تردد نصب می شود.

راهبند برقی بر اساس ساختار به دو نوع اهرمی و ستونی تقسیم می شود. راهبند برقی اهرمی ارزان ترین نوع راهبند برقی به شمار می آید. کاربرد راهبند برقی اهرمی به عنوان استفاده گسترده راهبند برقی محسوب می شود.راهبند برقی اهرمی شامل یک استوانه حدودا یک متری می باشد. همچنین راهبند برقی اهرمی یک اهرم به طول مناسب تا هشت متر است.
انواع راهبند برقی اهرمی جهت اماکن پر تردد بسیار مناسب می باشد.

راهبند وی تو V2 مدل NIUBA چهار متری

راهبند وی تو V2 مدل NIUBA چهار متری

راهبند وی تو V2 مدل NIUBA چهار متری دارای سیستم الکترومکانیکی می باشد. راهبند وی تو V2 مدل NIUBA چهار متری دارای میله با طول 4 متر می باشد.

راهبند وی تو V2 مدل NIUBA شش متری

راهبند وی تو V2 مدل NIUBA شش متری

سیستم راهبند وی تو V2 مدل NIUBA شش متری الکترومکانیک می باشد. میله راهبند وی تو V2 مدل NIUBA شش متری حدود 6 متر است.

راهبند وی تو V2

راهبند وی تو V2

راهبند وی تو V2 ساخت کشور ایتالیاست. این راهبند یک مزیت عمده نسبت به سایر راهبند ها دارد و آن قیمت تمام شده بسیار پایین تر راهبند وی تو V2 می باشد. از لحاظ طول میله راهبند، راهبند وی تو V2 دارای دو مدل میله 4 متری و میله 6 متری است. ولتاژ مصرفی موردنیاز راهبند وی تو V2 حدود 24 ولت بوده و دارای اینکودر می باشد.

راهبند سه آ SEA مدل Sprint FAST

راهبند سه آ SEA مدل Sprint FAST

راهبند سه آ SEA مدل Sprint FAST دارای سیستم هیدرولیک با ولتاژ مصرفی 220 ولت می باشد. طول میله راهبند سه آ SEA مدل Sprint FAST حدود 3 متر است.

راهبند سه آ SEA مدل Vela Super Rapid

راهبند سه آ SEA مدل Vela Super Rapid

راهبند سه آ SEA مدل Vela Super Rapid دارای سیستم هیدرولیک با ولتاژ مصرفی 220 ولت می باشد. سرعت حرکت راهبند سه آ SEA مدل Vela Super Rapid حدود 0.8 ثانیه می باشد. طول میله راهبند سه آ SEA مدل Vela Super Rapid نیز حداکثر 3 متر می باشد.

راهبند سه آ SEA مدل SPRINT

راهبند سه آ SEA مدل SPRINT

راهبند سه آ SEA مدل SPRINT دارای سیستم هیدرولیک با ولتاژ مصرفی 220 ولت می باشد. طول میله راهبند سه آ SEA مدل SPRINT حدود 4 متر می باشد.

راهبند سه آ SEA مدل STORM-24V

راهبند سه آ SEA مدل STORM-24V

راهبند سه آ SEA مدل STORM-24V دارای سیستم الکترومکانیک با ولتاژ موردنیاز 24 ولت می باشد. طول میله راهبند سه آ SEA مدل STORM-24V حدود 7 متر می باشد.