راهبند برقی ایرانی

راهبند ایرانی

ویژگی و خصوصیات راهبند ایرانی

راهبند ایرانی _ ایران راهبند

اگر بخواهیم با توضیح مختصری کاربرد راهبندها را بیان کنیم باید بگوییم ابزاری برای کنترل رفت و آمد و ایجاد نظم و امنیت در مکان های شلوغ هستند.

در مکانهایی مثل بیمارستان ها فروشگاه ها ادارات دولتی مجتمع های تجاری و دولتی که حجم تردد بالاست نیروی انسانی نمی تواند همه ی رفت و آمدها را به طور دقیق زیر نظر بگیرد، پس به ابزاری دقیق برای این کار نیاز دارد؛ راهبند ها همان ابزارهایی هستند که این وظیفه را بر عهده دارند.

راهبندها وسایل نقلیه برای چند ثانیه پشت ورودی متوقف میکنند و در صورتی که خودرو غیر مجاز یا مشکوک به نظر برسد به آن اجازه ی ورود نمی دهند.

همچنین راهبندهای امروزی مجهز به دوربین های مداربسته شده اند و همه ی تصاویر را ثبت و ضبط میکنند. با این عملکرد درست و دقیق امنیت آن مکان تامین میشود و از نظم خاصی بهره مند میشود.

راهبند ایرانی

در گذشته راهبندها تنها به صورت وارداتی بودند ولی امروزه کشور ایران از لحاظ تولید انواع راهبندها به خود کفایی رسیده است و شرکت های بسیاری در زمینه ی تولید و عرضه راهبند ایرانی فعالیت میکنند.

یکی از همین شرکت های معتبر، مجموعه ایران راهبند است که با سال ها تلاش و تجربه بهترین و با کیفیت ترین راهبند ها را با تنوع بالا تولید میکنند.

این مجموعه توانمند راهبندهای میله ای، استوانه ای، زنجیری، برقی، دستی، اتوماتیک، ضد تروریستی و … را با کیفیت مورد قبول و قیمت های مناسب می سازند.

مزایای استفاده از راهبند ایرانی

ایران جزو کشورهایی است که در زمینه ی  تولید راهبند به موفقیت دست پیدا کرده است و از واردات راهبند بی نیاز شده است. راهبند ایرانی با کیفیت و مطابق با نیاز هموطنان ایرانی تولید و عرضه می شود، راهبند ایرانی مطابق با استاندارد جهانی و قابل رقابت با نمونه خارجی طراحی و ساخته میشود.

ایران راهبند جزو شرکت های ایرانی است که با تولید محصولات بر اساس نیاز، در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری سعی در جلب رضایت مشتریان دارد. تولید راهبند ایرانی زمینه ی اشتغال زایی برای جوانان، استفاده از نیروهای متخصص و عدم نیاز به وارد کردن راهبند های خارجی با هزینه ی بالا را فراهم میکند.

تفاوت راهبند ایرانی با راهبندهای خارجی

کشور ایران از جمله کشورهایی است که تلاش خود را در جهت ساخت محصولات تولید داخل به کار میگیرد. در سال های گذشته واردات راهبندها هزینه های زیادی روی دست کشور میگذاشت و تصور میشد تنها محصولات خارجی با کیفیت هستند اما حالا توانمندی ایران در این زمینه به همه اثبات شده است و با تولید راهبندهای با دوام و با کیفیت کشورمان نیازی به واردات راهبند ندارد.

تولیدکنندگان شرکت ایران راهبند با مدیریت صحیح و برنامه ریزی و آگاهی از شرایط آینده بازار، عملکرد مناسبی ارائه دادند و راهبند های تولید شده توسط این شرکت متناسب با شرایط اقلیمی ایران، نیاز مشتریان و قیمت های منصفانه طراحی و ساخته میشوند.

راهبندهای وارداتی نیز مانند هر وسیله ی دیگری ممکن بود خراب شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند اما این راهبند ها خدمات پس از فروش نداشتند  و امکان باز آفرینی آنها وجود نداشت و هزینه ی بالای واردات انها اصلا صرفه ی اقتصادی نداشت حالا راهبند ایرانی در ابعاد مورد نیاز مشتریان، با ارائه خدمات پس از فروش، ایمن و با کیفیت هستند و یکه تاز میدان رقابت هستند.

جنس راهبند ایرانی

این تفکر که همیشه محصولات خارجی که قیمت بالاتری نیز دارند با کیفیت تر هستند و طول عمر بیشتری دارند اما محصولات ایرانی معمولا زود خراب میشوند صحیح نیست. شرکت های ایرانی با ساخت بهترین راهبند ایرانی این ادعا را رد کرده اند.

هر قسمت از راهبند ایرانی جنس مختلفی دارد برای مثال پوشش بدنه باید از جنس فولاد بسیار محکم باشد تا در برابر آسیب های محیطی مثل تغییرات دما، رطوبت، اشعه نور خورشید و بارش باران و برف در امان بماند و همچنین تحمل ضربه های قوی را نیز داشته باشد.

میله یا بوم راهبند ایرانی را از جنس آلیاژ آلومینیوم میسازند و علت استفاده از آلومینیوم در ساخت بوم پایین بودن وزن آن و بالا رفتن مقاومت است و همچنین آلومینیوم از فلزات سبک می باشد و در صورت برخورد با اشیا یا وسایل نقلیه خسارت به بار نمی آورد. فنر راهبند را از جنس فلز بسیار محکم میسازند تا به خوبی تعادل بوم را حفظ کند.

بیشتر بخوانیم : راهبند اتوماتیک

 

انواع راهبند ایرانی

راهبند بازویی

 همانطور که از اسمش پیداست از یک بازوی متحرک که به بدنه ثابت متصل است، تشکیل میشود. بازوی راهبند به کمک موتور تا زاویه 90 درجه باز میشود. این راهبند ها از لحاظ امنیتی کاربرد چندانی ندارند اما در کنترل تردد ها بسیار مفید هستند.

راهبند های زنجیری

دو استوانه در دو طرف ورودی قرار میگیرد و زنجیری که متصل به این استوانه هاست به صورت اتوماتیک و توسط موتور و گیربکس بالا و پایین می رود و در کنترل رفت و آمد موثر هستند.

راهبند ستونی

از این راهبند های ستونی در مکان های ویژه مثل مراکز نظامی، سفارت خانه ها، ادارات دولتی و … و این قبیل مکان ها که حفظ امنیتشان مهم است، استفاده میشود. ستون های استوانه ای که از جنس بتن محکم یا فولاد ضد ضربه هستند در گودالی زیر زمین قرار داده میشوند و در مواقع ضروری و در صورتی که از سمت اتاق کنترل فرمان باز شدن دریافت کنند از زیر زمین به صورت خطی بالا می آیند و مسیر را مسدود میکنند.

اگر چه قیمت این راهبندها بالاتر از راهبندهای دیگر است اما زیبایی و امنیتی که به ورودی میبخشد بسیار با ارزش است. این راهبندها در برابر ضربه های سنگین نیز مقاومت میکنند.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی - ایران راهبند

این راهبندها معمولا برای مشخص کردن مسیر های پر تردد و یا نظم بخشیدن به صف استفاده میشود. این راهبندها از لحاظ ایمنی و مسدود کردن مسیرها کاربرد ندارند. این راهبندها در موزه ها، هتل ها و فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار میگیرند. 

تنوع در راهبند ایرانی این امکان را به شما میدهد که بر اساس نیازتان و میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید بتوانید یکی از این راهبند ها را انتخاب کنید.

سوالات متداول

4 نوع راهبند ایرانی 

راهبند بازویی، راهبند ستونی، راهبند زنجیری، راهبند تشریفاتی

کاربرد راهبند تشریفاتی چیست؟

این راهبندها معمولا برای مشخص کردن مسیر های پر تردد و یا نظم بخشیدن به صف استفاده میشود. این راهبندها از لحاظ ایمنی و مسدود کردن مسیرها کاربرد ندارند. این راهبندها در موزه ها، هتل ها و فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای استفاده از راهبند ایرانی

ایران جزو کشورهایی است که در زمینه ی  تولید راهبند به موفقیت دست پیدا کرده است و از واردات راهبند بی نیاز شده است. راهبند ایرانی با کیفیت و مطابق با نیاز هموطنان ایرانی تولید و عرضه می شود، راهبند ایرانی مطابق با استاندارد جهانی و قابل رقابت با نمونه خارجی طراحی و ساخته میشود.

راهبند برقی ایرانی

راهبند برقی ایرانی نصب شده در شهرکرد , راهبند برقی , راهبند ایرانی , راهبند شهرکرد , راهبند برقی شهرکرد , نصب راهبند برقی , نصب راهبند ایرانی , اجرا راهبند برقی , اجرا راهبند ایرانی , انواع راهبند برقی , انواع راهبند ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *