راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک ( Automatic barrier ) یکی از اجزاء جدایی ناپذیر در ورودی هایی است که نیاز به کنترل تردد لوازم نقلیه داشته باشند.این راهبند ابزاری کارآمد جهت کمک به امنیت مکان های مختلف است. اجزاء تشکیل دهنده راهبند های اتوماتیک میله متحرک، موتور و مدار کنترل یا فرمان است. به وسیله ریموت های رادیویی با فرکانس ایمن امکان کنترل از راه دور راهبند اتوماتیک وجود دارد. اندازه میله آن بین 4 تا 8 متر است که بیشتر از آن هم امکان نصب دارد.

عمده ترین مکان هایی که راهبند اتوماتیک در آن نصب می شوند ورودی پارکینگ ها، مجتمع های مسکونی و نیز ورودی شرکت یا اداره می باشد. مهم ترین عامل در انتخاب یک راهبند خوب امکان بازوبسته شدن نامحدود آن و شرکت سازنده آن است. در حال حاضر اغلب شرکت های سازنده راهبند های اتوماتیک برندهای خارجی مانند فک FAAC، بی اف تی BFT و … هستند اما در سال های اخیر برندهای ایرانی خوبی هم در بازار عرضه شده.

یکی از عواملی که بهتر است در مورد کیفیت راهبند اتوماتیک بدانید سازگاری آن با شرایط محیطی منطقه ای است که مورد استفاده قرار می گیرد. تعجب نکتید چرا که عدم انتخاب راهبند خوب موجب خواهد شد که در مدت زمانی کوتاه اجزاء تشکیل دهنده آن فرسوده شده و بازدهی اولیه را نداشته باشد.

راهبند اتوماتیک چیست؟

راهبند اتوماتیک به آن دسته از راهبند هایی گفته می شود که با استفاده از دکمه های کنترل کننده جمع و باز می شوند اولین دلیل استفاده از این مدل راهبند ها سرعت بالا و پایین شدن ان است که در زمان صرفه جویی می کند و همچنین تعداد نیروی انسانی را پایین می اورد اصولا سیستم کنترل کننده و محرکه این نوع راهبند ها درون پایه و ستون قرار می گیرند هم چنین قابلیت اتصال دوربین مدار بسته و کنترل از اتاقک کنترل نیز از قابلیت های این نوع از راهبند ها می باشد .

کاربرد این نوع از راهبند ها در پارکینگ های عمومی و خصوصی ورودی شهرک ها کارخانه جات و هر جایی که برای ورود احتیاج به کنترل کردن داشته باشیم می باشد البته این راهبند ها انواع مختلفی دارند که بسته به درجه کنترل و امنیتی بودن محل می توان از انواع مقاوم تر استفاده کرد .

مثلا در منطقه های نظامی باید مقاوم ترین نوع را استفاده کرد اما در مکان هایی مثل پارکینگ عمومی که راهبند فقط حکم ایست کردن دارد می توان از انواعی استفاده کرد که سرعت بیشتری دارند تا بتوان سرعت عمل بیشتری داشت .

عملکرد راهبند های مکانیکی با استفاده از چرخ دنده می باشد که اسیب پذیری این مدل ها را در مقابل ضربه بیشتر می کند اما در راهبند های اتوماتیک هیدرولیکی از سامانه محرکه هیدروپمپ ( پمپ روغن ) و شیر هوا استفاده شده است که مقاومت انها را در مقابل ضربه بیشتر کرده است .

سیستم راهبند های اتوماتیک قابلیت باز و بسته شدن مداوم با فرمان دستگاه کارتخوان ( ورودی موزه ها و گیت ها ) دوربین پلاک خوان ( پاکینگ ها ) پوش باتن ( ورودی شهرک ها و جاهایی که نگهبان حضور داشته باشد ) ریموت کنترل (ورودی مجتمع های مسکونی ) و دیگر سیستم های کنترل تردد را دارد .

مشخصات فنی راهبند های اتوماتیک

راهبند اتوماتیک - ایران راهبند

راهبند های اتوماتیک از لحاظ طول بازو بسته به ورودی که قرار است پوشش دهند متغیر هستند. راهبند اتوماتیک میزان دمای منفی 30 درجه تا 55 درجه سانتی گراد را تحمل میکند و زمان باز شدن و زمان باز ماندم این راهبندها تحت کنترل شما قابل تنظیم هستند.

 راه بند اتوماتیک سنسور هوشمند ضد برخورد نیز دارند. این سنسور ها در صورت تشخیص مانع یا وسیله نقلیه از پایین رفتن بازو جلوگیری میکنند.

درجه حفاظتی IP

این عبارت به معنای میزان مقاومت راهبند در برابر ضربه ها، آلاینده ها و رطوبت است. کد دو رقمی بعد از کلمه ی آی پی نشان دهنده میزان حفاظت بدنه در مواجه با نفوذ آب و ضربه و اجسام خارجی و میزان دسترسی کاربر است.

رقم اول نشاندهنده ی میزان حفاظتی است که دستگاه در برابر نفوذ اجسام خارجی، تماس و توانایی دسترسی به قسمت های خطرناک است. رقم دوم نشان دهنده ی حفاظت در برابر مایعات و نفوذ آب است.

باطری پشتیبان

در صورت قطع برق این امکان را فراهم میکند که به صورت دستی بتوان از راهبند استفاده کرد. بعضی از راهبندهای اتوماتیک به جای باطری خلاص کن دستی دارند.

لوپ دتکتور

سنسور تشخیص دهنده ی تغییر میدان مغناطیسی می باشد اما برای بهره بردن از این ابزار باید یک رشته سیم حلقه ای را به سنسور وصل کرد چون لوپدتکتور به تنهایی کاربردی ندارد. با وجود این حسگر در ورودی و خروجی تردد خودرو ها به صورت خودکار انجام میشود.

اینکودر

این دستگاه الکترونیکی اطلاعاتی که به دست آورده را به صورت کد میفرستد و این کدها توسط دستگاه دیکودر تحلیل و رمزگشایی میشود. از این دستگاه در راهبند های دارای سنسور مانه استفاده میشود تا باز و بسته شدن ورودی به صورت هوشمند انجام شود و در صورت وجود مانع یا خودرو آن ها را تشخیص دهد و از بسته شدن راهبند تا برطرف شدن مانع جلوگیری کند.

ایران راهبند از با تجربه ترین و کاربلد ترین مجموعه هایی است که تولید و عرضه راهبند را به صورت تخصصی بر عهده دارد.

 

انواع راهبند های اتوماتیکی :

 راهبند های اتوماتیکی بسته به جای مورد استفاده و مقاومت مورد نظر دارای انواع گوناگونی می باشد اما اصولا ان ها را به سه دسته راهبند اتوماتیکی میله ای ، راهبند اتوماتیکی ستونی و راهبند اتوماتیک زنجیری ( زنجیر کش ) تقسیم می کنند .

راهبند اتوماتیکی میله ای ( اهرمی ) :

راهبند اتوماتیکی میله ای متداول ترین و پرکاربرد ترین نوع راهبند ها می باشد و در اکثر مکان ها میتوان ان را دید این نوع راهبند به دلیل قابلیت سفارش در طول بالا برای مکان هایی که فضای مورد نظر برای بستن زیاد است مناسب می باشد و تا طول 8 متر قابل سفارش است راهبند های اهرمی در پارکینگ ها و عوارضی ها و ساختمان های اداری قابل استفاده میباشند و دارای امنیت و مقاومت خوبی میباشند.

سیستم محرکه این مدل در داخل پایه ای که بوم (اهرم) روی ان سوار شده است قرار گرفته است و تمام سیستم های کنترل تردد را می توان روی ان نصب کرد . جنس میله مصرفی در این نوع راهبند متفاوت می باشد و بسته به مقاومت مورد نیاز ما میتواند تغییر کند .

راهبند اتوماتیکی ستونی ( بولادر ) :

راهبند اتوماتیکی ستونی مقاوم ترین نوع راهبند ها می باشد و بیشتر در مکان هایی که ضریب امنیتی انها بالاست استفاده می شود این راهبند دارای ستون هایی عمودی با بدنه فولادی و روکش استیل که در پایه ای فولادی دیگر که اطراف ان بتن ریزی شده در داخل زمین مهار می شود و از عبور هر نوع وسیله نقلیه ممانعت می کند .

سیستم محرکه این مدل راهبند در داخل ستون ها قرار گرفته و تمام سیستم های کنترل تردد را میتوان روی ان نصب کرد قطر ستون ها تا 38 سانت متر و ارتفاع 120 سانتی متر قابل سفارش می باشد .مقاومت این مدل راه بند در حدی است که ماشینی با وزن 7 تن و سرعت 50 کیلومتر بر ساعت را متوقف کند .

بیشتر بخوانیم : راهبند میله ای چیست؟

راهبند اتوماتیکی زنجیری :

راهبند اتوماتیکی زنجیری بیشتر در جاهایی استفاده میشود که ارتفاع سقف کم است و یا طول مکانی که می خواهیم ببندیم زیاد است این نوع راهبند اصولا در مناطق بادخیز دیده می شود این مدل راهبند دارای دوپایه ستونی در دوطرف می باشد که با جمع شدن زنجیر راه بسته شده و در هنگام باز کردن زنجیر روی زمین می اید و وسیله نقلیه می تواند از ان عبور کند این مدل راهبند را می توان در مکان هایی با طول 16 متر نیز استفاده کرد سیستم محرکه این راه بند در داخل دو پایه قرار گرفته است و تمام سیستم های کنترل تردد را می توان روی ان نصب کرد

نصب راهبند های اتوماتیکی :

نصب راهبند های اتوماتیکی بسیار راحت می باشد و مدت زمان ان بین 5 الی 6 ساعت است مگر این که قبل از ان زیر سازی های لازم نشده باشد برای مثال برای نصب راهبند ستونی کندن زمین و بتن ریزی انجام شده باشد برای نصب و انتخاب محل ان باید توجه کرد که مانع عبور عابرین پیاده نشود طول بوم مناسب باشد فاصله بین ستون ها مناسب باشد زنجیر ارتفاع مناسبی داشته باشد

نمایندگی راه بند اتوماتیک :

ایران راه بند با توجه به داشتن رزومه و سابقه عالی در حوضه نصب و فروش راهبند های اتوماتیک و مکانیزه یکی از نمایندگان معتبر و قابل اطمینان برا خرید راه بند های اتوماتیک می باشد .

ایران راهبند تضمین اصل بودن قطعات و ضمانت کارایی راه بند ها را به شما مشتریان عزیز می دهد تا شما با خیال آسوده و اطمینان خاطر اقدام به خرید راه بند های اتوماتیک در مدل های مختلف متناسب با محل خود کنید .

فروش راهبند اتوماتیک :

برای خرید راهبند مورد نظر خود به سایت ایران راهبند مراجعه کرده و با تیم فروش ایران راهبند مشورت کنید تیم فروش ایران راه بند با داشتن تجربه کافی در این حوضه می توانند بهترین نوع راهبند که مناسب شما باشد را معرفی کنند

قیمت راه بند اتوماتیک :

با توجه به متنوع بودن مدل های موجود و هم چنین نوسانات بازار برای دریافت قیمت به روز و مناسب با مشاورین ایران راهبند تماس بگیرید و متناسب با نیاز خود راهبند خود را انتخاب کنید

 برای اطلاع بهتر از قیمت ها می توانید با شماره تماس

02155441824

 09122441266

09121383250

تماس حاصل فرمایید.

مقاله راه بند اتوماتیک

 به آن دسته از راهبند هایی گفته می شود که با استفاده از دکمه های کنترل کننده جمع و باز می شوند اولین دلیل استفاده از این مدل راهبند ها سرعت بالا و پایین شدن ان است که در زمان صرفه جویی می کند و همچنین تعداد نیروی انسانی را پایین می اورد اصولا سیستم کنترل کننده و محرکه این نوع راهبند ها درون پایه و ستون قرار می گیرند هم چنین قابلیت اتصال دوربین مدار بسته و کنترل از اتاقک کنترل نیز از قابلیت های این نوع از راهبند ها می باشد .

راهبند اتوماتیکی میله ای ، راهبند اتوماتیکی ستونی و راهبند اتوماتیک زنجیری

درجه حفاظتی IP، باطری پشتیبان، لوپ دتکتور، اینکودر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *