راهبند

راهبندراهبند 

راهبند (Barrier) و گیت های اتوماتیک دارای مدل ها و تفاوتهای مختلفی می باشد که از جمله انها موتور هیدرولیکی راه بند و یا الکتروموتور راه بند می باشد،

که قدرت راه بند و قیمت راه بند هیدرولیک بالاتر از راه بند برقی می باشد، تفاوت دیگر در اندازه بوم راه بند یا همان بازو راه بند است که معمولا ۴ متری، ۵ متری و ۶ متری می باشند.

برای فرمان دادن به راه بند و گیت اتوماتیک پارکینگ می توان از ریموت کنترل راهبند ،کلید تحریک دستی راهبند، آنتن برد بلند راهبند ، لوپ دیتکتور راه بند، کارتخوان اکسس کنترل و…استفاده نمود.

درهنگام نصب راه بند حتما از چشمی ایمنی استفاده کنید تا از بروز خسارت به خودرو و راه بند جلوگیری شود. همچنین می توانید از چراغ فلاشر و بومهای LED دار راه بند برای هشدار استفاده نمایید.

راه بند وسیله ای می باشد  که ما بیشتر از اینکه اسم ان را بدانیم  ان را در مواقعی که حد و مسیری برای ما مشخص کرده اند  دیده ایم ؛ راه بند وسیله ای می باشد  که به صورت افقی  بر روی یک پایه اتصال داشته  و فاصله مشخصی از زمین دارد  و با استفاده از ان  می توان مسیر عبور مرور را  مشخص کرد .

irrahband.com - راهبند

irrahband.com – راهبند

از اسم این محصول  می توان متوجه شد  کاربرد آن چیست . این وسیله  راه را  با ارتفاع مشخصی می بندد  و در صورت اجازه نگهبان  باز می شود .

همان طور که متوجه شدید این محصول را میتوان  در بیمارستان ها  ساختمان های اداری و دولتی دانشگاه ها  پارکینگ های عمومی و خصوصی  کارخانه جات  ورودی شهرک ها و هر جای دیگری  که احتیاج به سیستم نگهبانی  برای ایجاد امنیت و کنترل عبور و مرور می باشد  استفاده کرد .

در جاده هایی  که برای کنترل ترافیک  و یا اجرای طرح های ترافیکی  میخواهند مسیر قابل دسترس را مشخص کنند از راه بند استفاده میکنند .

علاوه بر این  برای جاده هایی که در مسیر خط ریل راه اهن می باشند  و یا در فرودگاه ها و عوارضی ها  میتوان از راه بند استفاده کرد . اگر راه بند در کنار درب ورودی نباشد  به راحتی و بدون هیچ مجوزی  می توان به داخل مکان رفت  که بر اساس مسائل امنیتی این موضوع مشکل ساز است .

در صورت وجود فردی که کنترل راه بند را  در دست دارد  می توان به طور کامل خودرو و فردی که قصد وارد شدن  به محوطه را دارد  وارسی کرد و اگر مشکلی نبود  راه را برای فرد باز کرد .

اما در صورت وجود هرگونه مشکل  نگهبان می تواند راه را باز  نکند و برای بررسی نهایی  و کسب اطلاعات و درخواست کارت شناسایی نگهبان با فرد صحبت های لازم را  انجام دهد و در صورت نبودن مشکل راه را برای فرد باز کند در غیر این صورت از ورود فرد جلوگیری کند 

پس تا اینجا به یکی از مهمترین مزیت های راه بند  پی بردیم و فهمیدیم که برای ایجاد یک فضا و مانع امنیتی چقدر میتواند موثر باشد .

اما برخی از راه بند ها  جنبه ایمنی ندارد و کسی آن را تحت نظر ندارد  به طور کلی  برای یک ایست کوچک به کار می روند  و به صورت خودکار  در صورت نزدیک شدن خودرو به راه بند  باز می شود  اما نکته نا گفته اینجاست که  راهبندهای اتوماتیک  برای اماکنی می باشد که مسائل امنیتی  زیاد مهم نیست  و صرفا به عنوان یک مانع به کار  می رود .

بیشتر بخوانیم 🖇️ راهبند پارکینگ

اهمیت و ضرورت استفاده از راهبند چیست؟

وجود راهبند برای داشتن یک فضای امنیتی بسیار دارای اهمیت است. برای مثال استفاده از راهبند در جلوی درب مراکز دولتی دلایل امنیتی خاص دارد و یا استفاده از راهبند در جلوی درب مراکز تازه ساخت و دانشگاه ها، جلوگیری از ورود افراد متفرقه است.

به طور کلی، از راهبند استفاده می شود تا یک جلوی ورود افراد متفرقه را بگیرد و آن کسی که در کیوسک نگهبانی است ورود و خروج افراد را با دقت بیشتری وارسی کند؛ و اگر مشکل، شبهه یا شکی وجود داشته باشد نگهبان از فرد مشکوک تقاضای پاسخ به چند سوال شخصی و درخواست رویت کارت شناسایی را می کند و در صورت نبود مشکل راه را برای فرد باز می کند و در غیر این صورت از ورود فرد ممانعت به عمل می آید.

irrahband.com - راهبند

irrahband.com – راهبند

این نکته را از یاد نبرید این که این اهمیت و ضرورت برای راهبندهای غیر اتوماتیک است؛ در حال حاضر بسیاری از راهبند ها اتوماتیک هستند و جنبه ی امنیتی ندارد و از آن ها در محل ایست برای گرفتن کارت ورود به پارکینگ ها و فروشکاه ها و … استفاده می شود.

خصوصیات و ویژگی های خاص راهبند چیست؟

راهبندهای امروزی بر خلاف راهبندهای قدیمی دارای خصوصیات و ویژگی هایی هستند که پیش تر وجود نداشته است؛ برای مثال در حال حاضر راهبندها دارای یک دوربین مداربسته هستند که به طور مداوم و همیشگی در حال فیلمبرداری از ورود و خروج افراد است.

این نوع از راهبندها، مزایا و امکاناتی مانند ثبت پلاک خودروها، روز و ساعت ورود و خروج خودروها، و حتی در برخی موارد ثبت تصویر راننده و سرنشینان را دارد و در صورت بروز مشکل، کسب اطلاعات و بررسی وضعیت را بسیار راحت تر و سریع تر می کند و از تصاویر ثبت شده می توان به عنوان یک مدرک استفاده نمود.

بیشتر بخوانیم 🖇️ راهبند فروشگاهی

 

انواع و اقسام راهبند کدام است؟

راهبندها در انواع و اقسام مختلفی در بازار وجود دارد. بعضی از راهبندها با میله و در بعضی از مدل ها از زنجیر استفاده می شود؛ که امروز مدل های زنجیری کمتر دیده می شود.

در ابتدا که این محصول اتوماتیک یا برقی نبود، دشواری و زمان نسبتا بیشتری برای جا به جایی دستی توسط نگهبان ایجاد می شد البته در استفاده از این مدل حضور الزامی یک فرد در کنار راهبند بود تا میله یا زنجیر را جا به جا کند و این وجود همیشگی شخص، باعث امنیتی نسبی می شد.

در راهبندهای امروزی جا به جایی در صورت حضور شخص نگهبان یا خود افراد عبور کننده با ریموت کنترل انجام می شود یا به کمک سنسور، به طور خودکار با نزدیک شدن ماشین راهبند کنار می رود و راه باز می شود. البته تجهیزات امنیتی پیشرفته بر روی راهبند ها تا حدی مسئله امنیت را حل کرده است.

راهبندها به طور تخصصی به راهبند برقی و تمام برقی، اتوماتیک و تمام اتوماتیک، ستونی، میله ای، کشویی،  بولارد، ال ای دار، ضد تروریستی، زنجیر کش، بوم تاشو و … تقسم می شود؛ که همکاران ما در ایران راهبند با توجه به نیاز شما، شما را برای خرید بهترین نوع آن راهنمایی خواهد کرد.

انواع راهبند

عموما راه بند ها را به سه دسته راه بند بوم دار  راه بند ستونی  و راه بند زنجیری دسته بندی می کنند  اما از نظر سیستم نیروی محرکه  به دو نوع الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند .

راهبند ستونی :

راهبند ستونی  در داخل زمین  فرو می رود  و هر چه بتن ریزی  اطراف ان بهتر باشد  در مقابل ضربه مقاومت بیشتری دارد  و بر همین اساس  به دو نوع  راهبند ستونی معمولی و راهبند ستونی ضد  تروریست  تقسیم می شوند  این راه بند ها  در اکثر مکان های عمومی و نظامی دیده می شوند  و در دو نوع هیدرولیک و الکترومکانیک  وجود دارند .

ویژگی راهبند ستونی :
 • سرعت خارج شدن از زمین راه بند 3 ثانیه
 • سرعت بسته شدن راه بند یا به داخل زمین رفتن 3 ثانیه
 • دارای سیستم تمام اتوماتیک
 • امکان نصب سیستم مکانیزه برای کنترل از راه دور
 • دارای ال ای دی های نشانگر و هشدار دهنده
 • دارای جک های هیدرولیکی برای حرکت سریع و دقیق تر راه بند ستونی
 • سیستم خلاص کن برا زمان قطع برق
 • داراری سیستم قطع کن برای مواقع برخورد با مانع
 • امکان نصب سنسور های هوشمند برای کنترل هوشمند راه بند

راهبند زنجیری :

راهبند زنجیری یا راه بند زنجیر کش  که از دو بخش تشکیل شده  یک بخش ثابت که پایه است  و یک بخش متحرک که همان زنجیر  می باشد و تمام قطعات محرکه  داخل پایه و ستون قرار دارد  این راه بند در کنترل ترافیکی شهری  بیشتر  دیده می شود  .

ویژگی راهبند زنجیری :

 • این راه بند ها در طول از ۲ متر تا ۲۰ متر قابل سفارش است .
 • ارتفاع ستون و زنجیر راه بند زنجیری از ۷۰ سانتی متر تا ۱۴۰ سانتی متر قابل سفارش است .
 • این راه بند ها امکان نصب دوربین مدار بسته را دارند برای کنترل عبور و مرور و ثبت پلاک وسایل نقلیه
 • این راه بند قابلیت مکانیزه بودن یعنی با ریموت کنترل از راه دور کار کند را دارد
 • قابلیت نصب سنی در های هوشمند برای کنترل راه بند بصورت هوشمند
 • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه های شدید ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و وزن ۶ تن
 • دارای موتور هیدرولیکی که قابلیت باز و بسته کردن زیر ۳ ثانیه را ایجاد می کند .

راهبند میله ای :

راهبند میله ای  میله هایی هستند  که بر روی یک دکل  نگهداری می شوند  و به انها راهبند اهرمی  نیز می گویند  امروزه  یکی از پرکاربرد ترین و متداول ترین نوع راه بند ها راه بند میله ای می باشد  که در اکثر مکان های عمومی  پارکینگ ها و غیره … از انها استفاده می شود  اما باید توجه داشت  این نوع راهبند از مقاومت کمی برخورد دار است  راهبند میله ای در دو نوع مکانیکی و هیدرولیکی وجود دارد. 

ویژگی راهبند میله ای :
 • امکان نصب سنسور های هوشمند
 • قابلیت نصب دوربین کنترل پلاک های وسایل نقلیه
 • امکان کنترل با ریموت از راه دور
 • ثبت ساعات توقف وسایل نقلیه
 • مانع شدن برای عبور وسایل نقلیه غیر مجاز
 • ثبت عبور و خروج وسایل نقلیه
 • سرعت بالا در باز و بسته شدن میله متحرک
 • امکان خلاص کردن و کنترل دستی در مواقع قطع برق
 • طول قمست میله ای میتواند از 2 تا 8 متر باشد

فروش راهبند :

این روز ها با زیاد شدن تعداد پارکین نیاز به راه بند بیشتر احساس می شود برای همین تعداد افراد سود جو برای دادن جنس تقلبی و بدون کیفت زیاد می شود .

irrahband.com - راهبند

irrahband.com – راهبند

ایران راهبند با داشتن سابقه درخشان در حوضه نصب و فروش راه بند های مختلف می تواند یکی از بهترین شرکت های حوضه راه بند باشد تا شما با خیالی راحت و آسوده اقدام به خرید کنید .

قیمت راهبند :

برای دریافت قیمت راهبند نیاز است با مراجعه به سایت ایران راهبند و تماس با مشاورین فروش اقدام به دریافت قیمت دقیق از نوع و مدل راه بند مورد نیاز داشته باشید

برای اطلاع بهتر از قیمت ها می توانید با شماره تماس

02155441824

 09122441266

09121383250

تماس حاصل فرمایید.

 

مقاله راهبند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *