راهبند ستونی چیست؟

راهبند ستونی

اجزای یک راهبند ستونی یا ( Column barrier ) عبارتند از: سیستم محرک موجود در راهبند ستونی، سیستم کنترل راهبند ستونی، محفظه تعبیه شده جهت قرارگیری قطعات و استوانه های متحرک راهبند ستونی
تمام تجهیزات مکانیکی راهبند ستونی در داخل استوانه محرک قرار دارد. این استوانه محرک نیز در داخل زمین قرار دارد. اطراف تجهیزات راهبند ستونی قرار داده شده در داخل زمین بتن می ریزند. هرچه بتن به کار برده شده در نصب راهبند ستونی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد ، راهبند ستونی در مقابل ضربه مقاوم تر خواهد بود.

بر اساس همین راهبند ستونی بر اساس مقاومت به دو نوع راهبند ستونی معمولی و راهبند ستونی ضد تروریستی تقسیم می شود. سیستم محرک راهبند ستونی نیز در دو نوع هیدرولیک و الکترومکانیک است.

این راه بند ها از معدود راه بند هایی است که می توان در اکثر مکان های عمومی یا حتی نظامی پیدا کرد. شکل ظاهری این راه بند ها به شکل ستون هایی است که عمدتا در پیاده رو ها برای مانع شدن از عبور وسیله نقلیه جایگزاری شدن شبیه می باشد.این راهبند ها عمدتا از جنس فولاد با روکش آلومینیوم زد زنگ می باشد . برای نصب این راهبند ها فاصله بیشتر از 50 سانتی متر نمی توان در نظر گرفت .

 

مزایا و ویژی راهبند های ستونی :

 • سرعت بسیار زیاد در باز و بسته شدن
 • دارای جک های هیدرولیکی برای افزایش کارایی و دقت و سرعت راه بند ستونی
 • تخریب بسیار بالا در برابر بخورد و حملات وسایل نقلیه غیر مجاز
 • امکان نصب دوربین ها کنترل پلاک و کنترل عبور و مرور
 • قابلیت نصب ریموت کنترل برای کنترل از راه دور راه بند ها ستونی
 • دارای جک خلاص کننده برای بستن راه بند ستونی در زمان قطع برق
 • امکان نصب برق اضطراری
 • قابلیت نصب سنسور های هوشمند
 • ضد زنگ بودن و مقاومت بالا در برابر باران و تغییر دما
 • دارای ال ای دی های نشانگر برای مطلع سازی رانندگان برای جلوگیری از برخورد
 • هم سطح شدن با زمین در زمان بسته بودن راه بند ستونی
 • عملکرد بسیار دقیق با سرعت بسیار بالا
 • مقاوم در برابر ضربه هایی با سرعت 100 کیلو متر و وزن 5 تن

راهبند ستونی فک :

شرکت فک ایتالیا یکی از معتبرترین کمپانیایی های تولید کننده اتوماسیون درب های ورود می باشد که با تولید انواع سیستم های درب اتوماتیک یکی از برترین برندها در این حوزه می باشد شرکت فک دارای نمایندگی فعال در ایران می باشد که خاطر خریداران را از بابت گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش راحت می کند.

راه بند ستونی فک یکی از راه بند های ضد تروریستی است که کاربرد بسیار زیادی برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه و جلوگیری از حملات تروریستی دارد.

مزایا راهبند ستونی فک :

 1. سردعت بالا آمدن در حالت عادی 6 ثانیه
 2. سرعت بالا آمدن در مواقع ضروری کمتر از 2 ثاینه
 3. ارتفاع ستون از 700 تا 1000 میمیلمتر
 4. جنس راه بند های ستونی فک از جنس فولاد آب دیده به ضخامت 16 میملمتر است.
 5. می تواند تا دما 35- تا 70+ سانتی گراد را تحمل کند
 6. می تواند وسایل نقلیه با سرعت 100 کیلو متر بر ساعت با وزن حداکثر 5 تن را کنترل کند

راهبند ستونی اتوماتیک:

این راه بند ها با استفاده از سیستم های مکانیکی و هیدرولیکی به شکل چند استوانه یا همان ستون از زمین به صورت اتوماتیک خارج شده و مانع عبور وسایل نقلیه می شوند . این  راه بند یکی از راه بند های مناسب برای استفاده در مناطق نظامی است این راه بند یکی از مقاوم ترین راه بند ها برای مقابله با حملات تروریستی می باشد .

اتوماتیک بودن این راهبند یک ویژگی بسیار مناسب می باشد که می تواند به صورت هوشمند حمله های تروریسیتی را تشخیص دهد و مانع ورود وسایل نقلیه شود .

 

نصب راه بند های ستونی :

برای نصب راه بند های برقی ستونی بعد آنالیز محل و مشخص کردن مناطق کار گزاری راه بند های ستونی به صورتی که فاصله بین دو راه بند به صورتی نباشد که موتور سیکلت هم حتی بتواند عبور کند و مکان قرار گیری راه بند های ستونی به شکلی نباشد که در مواقع بالا آمدن مشکلی در رفت یا آمدن عابرین پیدا کند .

مرحله دوم نصب راه بند های ستونی این است که محل مشخص شده را کنده و با بتن محل قرار گیری محفظه راه بند های ستونی را اماده کنیم سپس محفظه های راه بند های ستونی را داخل محل اماده شده قرار می دهیم .

داخل این محفظه قطعات محرکه ، جک ها ، موتور و بدنه اصلی این راه بند قرار دارد . بعد از نصب راه بند و تست اولیه که اطمینان حاصل کنیم که راه بند به صورت درست کار می کند . فضای خالی ما بین محفظه و زمین کنده شده را توسط بتن پر کرده که محفظه به صورت ثابت باقی بماند و اختلال در حرکت به وجود نیاید .

سپس محافظ اصلی یا همان صفحه رویی که به زمین متصل است را که از جنس آهن می باشد نصب می کنیم این صفحه مانع دسترسی به قطعات و بدنه راه بند ستونی می شود.

خرید راهبند ستونی :

شما می توانید برای خرید راه بند های ستونی به سایت ایران راهبند مراجعه کنید و با استفاده از کمک مشاوران اقدام به خرید راهبند ستونی کنید.

فروش راهبند ستونی :

ایران راه بند با داشتن تجربه و رزومه عالی در حوضه فروش راه بند های ستونی می تواند کمک بسیار شایان به ذکری به شما مشریان عزیز کند . ایران راهبند با داشتن تیم مجرب فروش و مسلط به حوضه راهبند شما را تا حد امکان راهنمایی می کنند تا خرید مناسبی برای محل مورد نظر داشته باشید.

قیمت راهبند های ستونی :

قیمت این راه بند ستونی به عوامل زیادی مثل ابعاد راه بند ستونی ، بدنه اصلی ، نوع جک هیدرولیکی ، قطعات محرکه و موتور آن بستگی دارد پس برای دریافت قیمت دقیق تر می توانید با مراجعه به سایت ایران راهبند و درخواسته مشاوره منتظر تماس مشاورین ایران راهبند باشید ، تا تیم مجرب فروش و کارشناسی ایران راهبند در کنار اعلام قیمت دقیق راه بند ستونی به شما در حوضه نصب و بهترین مدل به شما مشاوره دهند

 برای اطلاع بهتر از قیمت ها می توانید با شماره تماس

02155441824

 09122441266

09121383250

تماس حاصل فرمایید.

 

مقاله راهبند ستونی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *