راهبند برقی

آشنایی با راهبند برقی

راهبند برقی

راهبند برقی یا( Electric barrier ) یکی از ابزار و تکنولوژی های هستند که برای کنترل عبرور و مرور وسایل نقلیه استفاده می شوند.راهبند برقی یکی از ابزار هایی است که کمک می کند تا عبور و مرور با نظم و کنترل انجام شود.

راهبند های برقی یک گزینه بسیار مناسب برای برقراری امنیت می باشد ، راه بند های برقی عموماً در مکان هایی با تردد زیاد استفاده می شوند.

بنا به پارامتر های مختلفی از راهبند های برقی متفاوتی استفاده می شود ، پارامتر های تاثیر گزار در انتخاب را میتوان به سرعت ، پر تردد یا کم تردد بودن مسیر ، فضایی که می خواهید راهبند برقی نصب شود نام برد.

راهبند برقی اتوماتیک

همان طور که در اول مطلب نوشته شده خواندید راهبند وسیله کنترل عبور مرور است ، از این رو برای کنترل بهتر و بهبود سرعت در عملکرد بجای استفاده از مدل های دستی و غیر خودکار از راهبند های اتوماتیک استفاده می کنیم.

راه بند اتوماتیک می تواند ساعات ورود و خروج هر یک از وسایل نقلیه مدت ماندن وسیله نقلیه ، نوع وسیله نقلیه را کنترل کند . یکی از مزیت های مهم راهبند اتوماتیک جلوگیری از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز است . میتوان تعدادی از مزیت های راهبند اتوماتیک را اینگونه ذکر کرد:

 • مدیریت ورود و خروج وسایل نقلیه
 • کنترل ساعات حضور وسایل نقلیه
 • جلوگیری از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز
 • استفاده از کنترلر های هوشمند
 • افزایش سرعت عبور وسایل نقلیه

این راهبند ها از یک ستون و یک میله افقی که همان وسیله کنترل ورود و خروج است ساخته شده که بخش ستونی در جای خود به صورت عمودی ثایت میماند بخش دوم که بخش میله ای است به صورت افقی قرار دارد و توسط موتور داخل بخش اول یا ستون اصلی حرکت می کند.

انواع راهبند برقی:

راهبند میله ای برقی:

این راهبند از جمله راه بند هایی است که در تمام امکان پر تردد قابل استفاده می باشد.راهبند میله ای برقی از دو بخش تشکیل میشود : بخش اول بخشی است که یه زمین متصل است و به صورت ثابت می باشد و بخش دوم بخشی است که به صورت افقی یک میله به بخش ستونی متصل می باشد بخش دوم متحرک بوده و توسط موتور داخل ستون است حرکت میکند

راهبند میله ای برقی را میتوان توسط ریموت از راه دور یا سنسور های شناسایی پلاک ، اثر انگشت یا… کنترل کرد

راهبند ستونی برقی

راهبند ستونی یکی از پر کاربرد ترین نوع راهبند های برقی است ، کارکرد این راهبند به شلکی است که یک ستون کنترل کننده عبور وسایل نقلیه می باشد یه این صورت که برای اجازه ورود و خروج وسایل نقلیه به داخل زمین خواهد رفت و مسیر را برای حرکت وسایل نقلیه ممکن می سازد.

راهبند ستونی یا زمینی به خواسته مشتری های گرامی در ابعاد و ارتفاع های مختلف ساخته میشود

ویژگی ها و خصوصیات کلی راهبند برقی

راهبند یکی از تجهیزات و لوازمی است که در دنیای امروز کاربرد فراوانی دارد. این وسیله در ورودی ها یا مسیر های مورد نظر افراد و ارگان ها قرار می گیرد تا از عبور آزاد افراد و ایجاد اختلال و بی نظمی جلوگیری کند و به کنترل تردد کمک بیشتری نماید.

پیش از این در خصوص راهبند آکاردئونی یا راهبند ریلی جمع شونده اطلاعاتی را برای شما فراهم کردیم.

حال قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از مدل های معروف و پر استفاده از راهبند ها، یعنی راهبند برقی بیشتر آشنا کنیم.به این مدل از راهبند، راهبند اتوماتیک نیز می گویند.

سه گزینه ی مهم و قابل توجه که باعث ایجاد تفاوت در مدل های مختلف راهبند برقی می شوند شامل سرعت حرکت بوم یا بازو، طول بازو یا بوم راهبند و میزان تردد از دهانه می شوند.

تجهیزات جانبی راهبند برقی

مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده ی راهبند برقی، موتور و بوم آن هستند.هرچه قدرت موتور راهبند مورد استفاده ی شما بالاتر و بیشتر باشد، سرعت جا به جایی و حرکت بوم نیز به طبع بیشتر خواهد بود.

اگر موتور راهبند برقی قدرت کافی و مناسب نداشته باشد، احتمال آن زیاد است که بوم با سرعت مناسبی حرکت نکند و وقت بسیاری از افراد را هدر دهد.

در نتیجه یکی از فاکتور های مهم در شناخت راهبند برقی خوب و قیمت گذاری آن موتور راهبند و قدرت آن است.

نحوه ی نصب راهبند برقی

بهتر است برای نصب راهبند برقی حتما از خدمات کارشناسان و افراد ماهر استفاده شود. برخی از راهبند ها دارای یک باتری پشتیبان هستند تا در زمان ها و موقعیت های اضطراری مثل قطع برق مانع از خرابی و یا از کار افتادن راهبند برقی شود.

البته جای نگرانی نیست چرا که در سایر راهبند ها که چنین باتری پشتیبانی ندارند یک دستی وجود دارد که به هنگام قطع برق با استفاده از آن راهبند را خلاص می کنید.

از دیگر تجهیزاتی که هنگام نصب راهبند برقی به کار می رود لوپ دتکتور است.

این وسیله با استفاده از یک سری رشته سیم حلقه مانند به راهبند برقی وصل می شود و نقش سنسور را ایفا می کند.

با کمک این وسیله می توان به صورت اتوماتیک به وسایل نقلیه و افراد اجازه و عبور و مرور داد.

ساختار راهبند برقی

در حالت عادی راهبند از یک بوم یا بازوی افقی و بدنه تشکیل شده است.

بدنه دارای موتور و باتری است و بوم در بسیاری از مدل های موجود راهبند برقی قابلیت تغییر اندازه دارد. معمولا حداقل اندازه ی استاندارد بوم یک راهبند چهار متر است و در بسیاری از مدل ها توانایی باز شدن تا شش متر را نیز دارد بنابراین می توان از آن در مکان ها و موقعیت های گوناگون استفاده کرد.

نصب راهبند ستونی برق:

برا ینصب راه بند اول محل مورد نظر باید گود برداری و اماده شود سپس موتور های راهبند در محل گود برداری شده قرار میگیرد و بعد از نصب موتور محل با بتن پر شده و فقط نقطه های اتصال موتور با راهبند ستونی خالی میماند بعد از اتصال موتور با راهبند یک فضایی برای حرکت راهبند خالی میماند و بقیه فضای مونده توسط بتن و پایه راهبند ستونی پوشیده میشود.

راهبند آکاردئونی برقی

راهبند آکاردئونی برقی یا راهبند چرخ دار همان طور که از نامش معلوم است راهبندی به شکل آکاردئونی است این راهبند توسط یک موتور که در ابتدا راهبند است کنترل میشود. این راهبند از دو بخش آکاردئون که بصورت متحرک(توسط چرخ) و یک بخش ثابت ستونی شکل تشکیل شده است.

برای باز و بسته شدن قسمت متحرک توسط نوتور شروع به حرکت می کند.

راهبند آکاردئونی برقی

 • در صورت نزدیک شدن به موانع به صورت خودکار حرکت را متوقف میکند
 • دارای نشان گر های LED برای آگاه سازی وسایل نقلیه
 • امکان تغییر مکان و انتقال راهبند به مکان دیگر
 • مصرف برق بسیار کم
 • امکان کنترل دستی در زمان قطع برق
 • امکان سفارش تا طول 30 متر و ارتفاع 160 سانتی متر
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب

تعمیر راهبند برقی:

برای تعمیر راهبند برقی به دلیل داشتن قطعات بسیار زیاد مثل موتور ، تیغه ، کنترل ، ریموت ، چشمی ها ، سنسور و …. بهتر است با مراجعه به سایت ایران راهبند درخواست تیم متخصص عیب یابی و تعمیر کار را داشته باشید .

ایران راهبند با در اختیار داشتن تیم و تجهیزات بسیار کامل در حوضه تعمیرات راهبند برقی می تواند در کمترین زمان مشکلات و خرابی های احتمالی راهبند را رفع کرده و به کار کرد عادی خور باز گردانند.

 

راهبند برقی در اصفهان:

فروش و تعمیرات راهبند برقی آکاردئونی ، ستونی و میله ای در اصفهان و نصب در شهر اصفهان توسط تیم ایران راهبند در کمترین زمان و بهترین قیمت .

برای نصب ، خرید یا تعمیرات راهبند برقی در اصفهان می توانید به سایت ایران راهبند مراجعه کنید و با تماس با مشاورین ایران راهبند از بهترین برند ها و بروز ترین قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

همچنین ایران راهبند با انجام چندین پروژه در اصفهان یکی از مشهور ترین شرکت های اجرای و فروش راهبند می باشد.

خرید راهبند برقی:

برای خرید راهبند های برقی ستونی ، راهبند برقی آکاردئونی یا هزینه نصب راهبند میتوانید با مراجعه به سایت ایران راهبند قمسمت تماس با ما ، با مشاوره گرفتن تخصصی در رابطه با نوع راهبند برقی مناسب با محل شما و قیمت دقیق از راهبند های برقی مقرون به صرفه ترین راهبند برقی را انتخاب و خرید کنید.

به دلیل متنوع بودن انواع راهبند های برقی بهترین و داشتن چندین برند مختلف پیشنهاد ما تماس و استفاده از مشاوره تخصصی از تیم ایران راهبند می باشد. یکی از ویژگی های خرید از سایت ایران راهبند خرید سفارشی یا به عبارت بهتر خرید راهبند در ابعاد و ارتفاع مورد نیاز شما است.

ایران راهبند هم در حوضه فروش و هم در حوضه اجرا و نصب میتواند کمک ویژه ای به شما کاربران عزیز دهد.

ایزان راهبند حرفه ای ترین مرکز ارائه دهنده راهبند های اتوماتیک:
راهبند برقی ها تجهیزاتی هستند که به منظور کنترل نمودن دسترسی وسایل نقلیه به محوطه داخلی اماکن طراحی و ساخته شده و راهبند برقی در مکان های پرتردد که عمدتا مسیرهای ورودی کارخانجات ،مجتمع های بزرگ ،عوارضی ها و پارکینگ های عمومی است مورد استفاده قرار می گیرند.
راهبند برقی اتوماتیک اهرمی به یک دکل تقربیا یک متری قائم روی زمین نصب می گردد و راهبند برقی اهرمی از آن با اندازه های مختلف از دو تا هشت متر تردد خودرو ها را محدود می نماید.

این راهبند برقی اتوماتیک در دو نوع سیستم محرکه الکترومکانیک برای ترددهای پایین وسیستم الکتروهیدرولیک برای ترددهای بالا میباشد. که الکترومکانیک میزان تردد در ساعت کمتری نسبت به نوع راهبند برقی الکتروهیدرولیک را دارا می باشد.

قیمت راهبند برقی:

با توجه به اینکه مدل ها و ابعاد مختلف تاثیر بر روی قیمت راهبند های برقی دارد بهترین راه برای کسب قیمت تماس با شرکت ایران راهبند می باشد

 

 

 برای اطلاع بهتر از قیمت ها می توانید با شماره تماس

02155441824

 09122441266

09121383250

تماس حاصل فرمایید.

مقاله راهبند برقی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *