راهبند نیزه ای

راهبند نیزه ای چیست و انواع آن

راهبند نیزه ای

راهبند نیزه ای (tire killer) معمولا در جاده ها در زمانی که از لحاظ امنیتی دارای اهمیت است، استفاده می شود. هدف از ساخت راهبند نیزه ای پاره کردن لاستیک خودرو عبور کننده غیرمجاز است. ارتفاع نیزه در راهبند نیزه ای حدود 100 الی 400 میلیمتر است. سرعت عملکرد راهبند نیزه ای حدود 2 ثانیه می باشد. سرعت عملکرد در راهبند نیزه ای بسیار دارای اهمیت می باشد.

راهبند های نیزه ای یک تکنولوژی نو ظهور در حوضه راهبند های وسایل نقلیه است . این راهبند ها برای منهدم کردم لاستیک های وسایل نقلیه استفاده میشوند و از این رو از این راه بند در جاده های با امنیت بالا یا در ورودی مناطق نظامی استفاده میشود.این راه بند با به کار گیری یک سیستم هیدرولیکی میتواند نیزه هارا از زمین خارج کرده و لاستیک وسایل نقلیه را منهدم کند و مانع ادامه حرکت وسایل نقلیه شود . این سره نیزه ها از جنس فولاد آب دیده بوده و با ارتفاع 10 تا 40 سانتی متر موجود است.این راه بند با توجه به نیاز و محل قرار گیری میتواند عرض طول و یا حتی ارتفاع متفاوتی داشته باشد.

همچنین به دلیل اینکه راهبند نیزه ای در داخل زمین قرار دارد و بایستی در فصول سرد و همچنین مناطق سردسیر با همان سرعت عمل کند، این نکته را در راهبند نیزه ای دارای اهمیت می کند از این رو راهبند نیزه ای تا دمای منفی 35 درجه نیز با همان سرعت عمل می کند. به عبارتی قدرت راهبند نیزه ای به گونه ای است که قادر به شکستن یخ زدگی می باشد.

انواع راهبند های نیزه ای:

راهبند نیزه ای ساده:

این راهبند همان راهبند نیزه ای است که عموم مرد با آن آشنا هستند و در بخش اول راجب آن گفته شده است

این راهبند ها عموما در داخل زمین نصب شده سطح صافی با زمین دارد و در زمان آماده سازی از زمین به اندازه 100 الی 400 میلیمتر خارج میشود

مکان استفاده:

در جاده ها و مسیر های پر تردد

راهبند نیزه ای یک طرفه هیدرولیکی:

راهبندهای یک طرفه جهت بکارگیری در معابری به صورت خروج یا ورود آزاد مورد استفاده قرار می گیرد.

در این سیستم راه بند ها امنیتی با عبور خودرو در جهت مجاز با فشار وزن خودرو تیغه ها به روی سطح راهبند قرار می گیرد و خودرو از روی سطح راهبند عبور می کند و در صورت حرکت خودرو خلاف جهت نیزه ها باعث پاره شدن لاستیک می گردد ، یک سیستم هیدرولیک این امکان را فراهم می سازد تا راهبند فوق را در دو جهت عبور خودرو به کار بگیریم،در این حالت با دریافت فرمان از طریق سیستم کنترل،مسیرغیر مجاز باز می گردد.

مکان های استفاده:

در ورودی مکان های نظامی

راهبند نیزه ای یک طرفه مکانیکی:

در راهبندهای نیزه ای یک طرفه در صورت ورود خودرو در مسیر غیر مجاز نیزه ها باعث پاره شدن لاستیک خودرو می گردد و در صورت ورود خودرو در

جهت مجاز فشار با نیروی وزن خودرو بر روی نیزه فولادی،این امکان فراهم می گردد که نیزه ها با بدنه راهبند هم سطح شده و به مسیر بازگردد. پس از عبور خودرو در جهت مجاز نیزه ها به حالت اولیه باز می گردد.

راهبندهای فوق مناسب در ورودی و خروجی پارکینگ ها و معابر جهت کنترل به صورت یک طرفه مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات و ویژگی راهبند نیزه ای:

 • عرض راهبند میتواند از یک متر تا 130 سانتی متر باشد
 • ارتفاع تمام شده بعد از باز شدن بین 50 تا 90 سانتی متر می باشد
 • دارای سیستم کاملا هوشمند برای فعال سازی
 • امکان خلاص کردن و بستن نیزه ها در صورت قطع برق
 • دارای سیستم محرکه هیدرولیکی
 • امکان نصب ریموت کنترل برای کنترل از راه دور
 • سفارش طول راهبند نیزه ای به اندازه دلخواه ( حداقل دو متر )
 • امکان اتصال دوربین کنترل تردد
 • راهبند اتوماتیک وار در مقابله حملات باز می شود
 • نصب LED های هشدار دهنده سبز و قرمز برای کنترل تردد وسایل نقلیه
 • قدرت ضربه پذیری تا وزن 10 تن با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت
 • باز شدن نیزه ها در کمتر از 2 ثانیه
 • ساخته شده از فولاد آب دیده مقاوم در برابر حرارت های 300 درجه سانتی گراد
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی و یخ زدگی

نکته مهم در راهبند های نیزه ای این است که این راه بند ها امنیتی عموما در جاده های مرزی استفاده می شود و این امکان وجود دارد مه در معرض یخ زدگی و باران های شدید قرار گیرد از این رو باید تمام سیستم محرکه و بدنه اصلی راهبند های نیزه ای در برابر یخ زدگی و آب گرفتی مقاومت صد در صدی داشته باشند.

نصب راهبند نیزه ای:

نصب این راهبند باید اول محل مورد نظر برای نصب آمده سازی شود یعنی با سطح کاملا بتونی پوشیده شود تا در برابر هر گونه حمله یا نشتی آب مقاوم باشد و باعث ریزش یا از بین رفتگی نشود.

بعد از آماده سازی سطح زیرین راهبند نیزه ای کف راهبند که ساخته شده از آهن می باشد نصب می شود این راهبند ها عموما به شکل سرعت گیر طراحی شده اند که یک قوس با ارتفاع 15 الی 30 سانتی متری دارد .

داخل این قوس سر نیزه هایی از جنس فولاد و قطعات محرکه نصب و جای گزاری شده است . در کنار این راه بند یک ستون کنترل کننده است که سیستم محرکه را کنترل میکند .  این راهبند چون به صورت هوشمند باید فعالیت کند از یک موتور و قطعات محرکه دقیقی باید بهره مند شود.

قیمت راهبند های نیزه ای:

برای استعلام دقیق این راهبند نیاز به فاکتور های مختلفی است . این فاکتور ها به اندازه ارتفاع نیزه ها ، عرض راه بند نیزه ای ، مدل راهبنده نیزه ای (داخل زمین یا بصورت رو زمینی) قطعات محرکه ، و از همه مهمتر سیستم کنترل محرکه( موتور ) وابسته است . پس بهتر است برای دریافت قیمت دقیق این راه بند نیزه ای به سایت ایران راهبند مراجعه کنید .

فروش راهبند نیزه ای:

ایران راهبند با انجام  چندین پروژه موفق در حوضه های راهبند های ضد تروریستی توانسته یک سابقه بسیار عالی در حوضه نصب و فروش راه بند های نیزه ای دارد

از آنجایی که ذکر شد بود باز هم قابل تاکیید است که این راه بند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در مناطق بسیار حساس استفاده می شود باید تمام قطعات آن اصل بوده و کارایی خود را از دست ندهد.

ایران راهبند تضمین اصل بودن قطعات محرکه و ضمانت کارایی این قطعات را در طول سال ها طولانی می دهد و میتوانید با اطمینان خاطر اقدام به خرید و نصب این راه بند کنید.

 برای اطلاع بهتر از قیمت ها می توانید با شماره تماس

02155441824

 09122441266

09121383250

تماس حاصل فرمایید.

 

 

مقاله راهبند نیزه ای

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *